Image Alt
Info

O Nás

Jazykové vydavateľstvo MIKULA s.r.o. s pôvodným názvom KNIHA – SPOLOČNÍK vzniklo v roku 1990. Bola to spontánna reakcia na novovzniknutú situáciu u nás. Po nežnej revolúcii došlo k obrovskému rozvoju štúdia cudzích jazykov. Hlavne mladá generácia začala veľmi intenzívne študovať cudzie jazyky, prichádzali k nám zahraničné firmy, vznikala a rozvíjala sa medzinárodná spolupráca. Všade boli potrebné slovníky, učebnice a iné jazykové pomôcky a všade ich bol nedostatok. To bola platforma pre prácu nášho vydavateľstva.

Prvým titulom bol Nemecko – slovenský a Slovensko – nemecký vreckový slovník, ktorý sa stal našim doteraz najúspešnejším dielom. Dosiahol značne veľký náklad, kým ho nenahradil v roku 2002 nový, už s novým nemeckým pravopisom. Našim cieľom bolo zapĺňať biele miesta v ponuke kvalitných slovníkov a učebníc, čo sa nám aj darilo. Dnes má vydavateľstvo na svojom konte už viac ako100 titulov a takmer všetky dosiahli opakované vydania, čo predstavuje celkom asi jeden a pol milióna kusov kníh. Tieto exempláre poslúžili a naďalej slúžia používateľom najmä na Slovensku, ale aj v mnohých krajinách po celom svete. Spolupracujeme s autormi, ktorí sú ozajstní odborníci vo svojej oblasti, ich nápady a inšpirácie spojené s našou prácou stále viac obohacujú knižný trh na Slovensku ale aj v zahraničí. Naše jazykové diela boli doteraz spracované v šestnástich jazykoch a ďalšie chceme čo najskôr pridať, aby sa rozšírila naša ponuka. Je samozrejmé, že diela našich autorov majú spolupracovníkov a lektorov v zahraničí, či už v Taliansku, Bulharsku, Chorvátsku, ale i napr. v Brazílii.

V poslednom období smeruje zameranie vydavateľstva najmä do oblastí alternatívnych učebníc. Ponúkame nové možnosti vzdelávania sa v cudzích jazykoch formou doplnkových učebníc, ktoré sú zamerané buď na všeobecnú výučbu jazyka alebo na konkrétne osobitné časti, napr. predložky, členy atď.

Chceme i naďalej vyvíjať veľké úsilie, aby sa rodina našich jazykových pomôcok intenzívne rozrastala, doterajšia činnosť vydavateľstva MIKULA s.r.o. nás k tomu zaväzuje.

Vojtech Mikula, vydavateľ

Napíšte nám

    Nám. Hraničiarov 35, Bratislava +421 905 150 416 mikula@knihy-mikula.sk IBAN SK2111000000002628832434
    Môj účet

    Chyba: Kontaktný formulár nebol nájdený.

    U vás doma do 24 hodín.